Wie is Yeliz Çiçek?
Wist jij al dat praten over geld je geld kan opleveren? Mensen zoeken onder andere in Google, Yahoo en Bing op hoe rijk hun favoriete celebrity is of ondernemer bijvoorbeeld. Wij spelen daar goed op in. Of hoe rijk bijvoorbeeld een staatssecretaris is of misschien wel de minister president. We richten ons eigenlijk op carrière maken, loopbaanbegeleiding, ondernemen, studiekeuzes en werk, maar geld hoort er ook bij. De carrière van bekende Nederlanders en in dit geval een bekende onderneemster.
Yeliz Çiçek is een Nederlandse journaliste, mediaprofessional en ondernemer. Ze werd geboren op 22 mei 1986 in Nijmegen, als dochter van een Turkse vader en een Nederlandse moeder. Ze studeerde communicatiewetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam en deed daarna een opleiding modestyling aan de Artemis Academie in Amsterdam.
Haar loopbaan in de mediawereld begon onder andere bij Marie Claire, waar ze verschillende rollen vervulde. Vervolgens werkte ze als freelance schrijfster, was adjunct-hoofdredacteur bij Glamour, en werd daarna hoofdredacteur van LINDA.meiden.
Van 2021 tot 2024 was Yeliz Çiçek de eerste biculturele (Turks-Nederlandse) hoofdredacteur van Vogue Nederland. In juli 2024 legde ze haar functie als editor-at-large bij Vogue neer om zich volledig te richten op haar eigen ondernemingen. Beter dat ze weg is bij Vogue, want Vogue heeft ze beste dagen wel gehad. Het blad is zijn orginaliteit en glans verloren.Gaat Vogue het redden in deze anti-luxury maatschappij?
Waar werkt ze nu (ondernemerschap):
Sinds haar vertrek bij Vogue is Yeliz vooral actief als ondernemer en consultant:Ze runt haar eigen adviesbureau waarin ze werkt als fashion- en mediaconsultant, met name in de luxesector — ze adviseert merken over merkenstrategie, creatieve richting en positionering.
Ze is oprichter van de FI Business Academy (Female Initiative Business Academy), samen met Anna Nooshin. Dit platform is gericht op financiële empowerment, professionele ontwikkeling en ondernemerschap voor vrouwen. Hoe dit precies loopt is niet bekend. Het is moeilijk om masterclasses tegenwoordig te verkopen met alle gratis informatie die beschikbaar is op het web. Daarnaast is ze spreker, auteur en host.
Ze heeft ook een podcast: samen met Anna Nooshin presenteert ze “How to Get the Job (Done)”, waarin ze carrière, ondernemen en persoonlijke ontwikkeling bespreekt. In 2024 bracht ze haar autobiografische boek uit: Alles is mogelijk – van pizzabezorger tot hoofdredacteur van Vogue. Niet dat hoofdredacteur tegenwoordig nog veel voorstelt.
Haar vermogen in 2026
Er is geen betrouwbare, publiek beschikbare bron die haar exacte vermogen of “net worth” in 2026 bevestigt. Of ze miljonair is dus niet bekend.
- Op haar professionele website en in media wordt vooral haar rol als consultant en ondernemer benadrukt, maar er wordt geen specifiek bedrag genoemd voor haar vermogen. Omdat ze recent (in 2024) haar leidinggevende rol bij Vogue heeft verlaten om te focussen op haar eigen business, ligt haar inkomsten waarschijnlijk vooral in het betaalde advieswerk, spreken, coaching en content-creatie. In interviews geeft ze aan het belangrijk te vinden om anderen te empoweren en minder over rijkdom te praten, wat het lastig maakt om concrete financiële details te vinden.
- We denken wel dat ze het goed heeft, maar miljonair nee dat denken we niet.

